Kafijas biezumu izmantošana sadzīvē

kafijas biezumi

Kafijas biezumus iespējams izmantot daudzos sadzīvē noderīgos veidos. Tos var izmantot gan uzkopšanā, gan kaitēkļu apkarošanā un iznīcināšanā, kā arī skaistumkopšanā.

Kafijas biezumiem piemīt spēja neitralizēt sliktus aromātus. Piemēram, ja ledusskapī ir nepatīkams aromāts, no kura nav iespējams atbrīvoties, tad var nelielā daudzumā ievietot ledusskapī kafijas biezumus. Tie ātri vien neitralizēs nepatīkamo smaku, kā arī radīs vieglu un patīkamu kafijas aromātu. Taču, lai paši kafijas biezumi nesāktu pelēt un nepatīkami ost, tad tie vispirms ir jāizkaltē. Tāpat arī iespējams atbrīvoties no nepatīkamā zivju aromāta, kas var palikt uz rokām pēc zivju ķidāšanas, tīrīšanas un sagatavošanas. Šajā gadījumā gan var izmantot arī neizkaltētus kafijas biezumus, atliek tikai ierīvēt rokas pāris minūtes un tad biezumus noskalot. Šādi ātri vien var atbrīvoties arī no citām smakām. Sakaltētus kafijas biezumus var ievietot arī mazos auduma maisiņos un glabāt drēbju skapjos un atvilktnēs.

Mājsaimniecībā kafijas biezumus var izmantot arī tīrīšanā. Kafijas biezumiem piemīt abrazīvs efekts, tāpēc tos var izmantot kā dabīgu un neķīmisku līdzekli, lai notīrītu piekaltušus traipus no plīts. Mitrus kafijas biezumus uzklāj uz traipa un tad ar lupatiņu var viegli berzt. Šādi arī iespējams izvairīties no skrāpējumu atstāšanas, kas var palikt, ja plīts tīrīšanā izmanto metāla švammi vai dažādus skrāpjus.

Kafijas biezumus izmanto arī dārza darbos – kompostam, mēslošanai, apkarošanai no kaitēkļiem, kā arī lai atbaidītu kaķus un suņus, kuri dārzā var nokārtot savas dabiskās vajadzības. Kafijas biezumus ne tikai drīkst, bet arī ir vēlams izbērt komposta kaudzēs, jo tad augsne un pats komposts būs bagātāks ar dažādām vērtīgām vielām. Augsne, uz kuras tiek uzlikts šāds komposts ar kafijas biezumiem, būs daudz auglīgāka. Līdz ar to mēslošana ar kompostu no kafijas biezumiem palīdzēs uzlabot dārzeņu ražu, piemēram, tomātu vai burkānu, kā arī košumkrūmiem un ziediem šāds mēslojums rada labākus augsnes apstākļus. Ja dārzā ir problēmas ar gliemežiem, tad var to uzturēšanās vietā izbārstīt kafijas biezumus. Kafijas biezumos vēl esošais kofeīns var gliemežus un citus kaitēkļus ne tikai atbaidīt, bet arī iznīcināt. Var arī pagatavot vieglu kafijas šķidrumu un apsmidzināt augus – kafija tiem neko ļaunu nenodarīt, bet kaitēkļi tiks apkaroti. Kafijas biezumu izbārstīšana dārzā atbaidīs ne tikai gliemežus, bet arī kaķus un suņus. Vietās, kur dzīvnieki visbiežāk nokārtojas, vajag izbārstīt sausus vai mitrus kafijas biezumus – radītais aromāts dzīvniekus atbaidīs un tie tur vairs neies.

Kafijas biezumos ir ļoti daudz vērtīgu vielu, kas nozīmē, ka tos var izmantot arī skaistumkopšanā. Kafijas biezumi ir labi ādai – var sagatavot skrubjus un citus līdzekļus vai arī vienkārši uzklāt mitrus kafijas biezumus uz ādas un viegli iemasēt. Ādu tie padarīs maigāku un gludāku. Tāpat arī abrazīvais efekts atbrīvos ādu no atmirušajām šūnām. Kafijas biezumi ir ļoti labi arī matiem – tie ne tikai ātri vien matus padarīs spīdīgākus, bet arī tos viegli ietonēs. Tiesa, matu iekrāsošana ar kafijas palīdzību gan ir labs variants tikai brunetēm. Kafijas biezumus sajaucot kopā ar olas baltumu un uzklājot uz ādas, var ātri atbrīvoties arī no celulīta. Ja nepalīdz nekādi vingrojumi, kā arī izmēģināti dažādi pretcelulīta krēmi, kas nesniedz nekādu rezultātu, tad šāds mājās pagatavots maisījums var līdzēt. Kafijas biezumu un olas baltuma maisījums vienkārši jāuzklāj uz problēmzonām un pusstundu jāpatur.