Kafija ar citronu

kafija citrons

Kā mūsu organismu iespaido kafija ar citronu? Šī dzēriena labums un kaitīgums nav acīm redzami. It kā, no vienas puses kafija, kura tomēr uz organismu atstāj nelabvēlīgu iespaidu, it īpaši, ja to lieto lielos daudzumos. No otras puses – citrons, kurš ir veselīgs, vitamīniem bagāts auglis. Vienu gan var teikt, šo produktu savienojums ir ļoti neparasts. Varbūt arī šajā savienojumā labuma nav nekāda, bet plusi tomēr tam ir. Kafija ar citronu – dubulta mundruma deva un eksotiska garša, kura vilina visus kafijas mīļotājus. Cik veselīga vai kaitīga ir tāda kafija – lasiet tālāk.

Kāds nosaukums ir kafijai ar citronu?

Šķīstošai kafijai ar citronu nosaukuma nav, ber ja jūs uzvārīsiet svaigu espresso, pievienosiet citrona šķēlīti, tad tādu kafiju var nosaukt par Romas kafiju. Lasot rakstu tālāk, varēsiet iepazīties ar recepti.

Vai drīkst dzert kafiju ar citronu?

Citrona derīgums papildus nav jāizskaidro – tas ir C vitamīns, kurš palīdz organismam imunitātes paaugstināšanā. Bet kas notiek tad, ja citrona šķēlīti iemet kafijā? Vai varēs šis brīnumainais auglis neitralizēt kafijas slikto iedarbību uz cilvēka organismu?

Kafija no tā sliktāka nekļūs. Vitamīns C, kurš atrodas citronā, lieliski neitralizē kofeīna ļauno iedarbību uz organismu. Mēs iesakām jums izlasīt arī par kofeīna noderīgumu un kaitīgumu.

Kaut gan, ja aizdomājas, varam apskatīt sekojošus faktus. Visi mēs zinām, ka kofeīns izskalo kalciju un citus vitamīnus no cilvēka organisma, bet citrons, satur lielu daudzumu šo vitamīnu. Varbūt tomēr citrons neitralizē ļaunumu, ko kafija sniedz organismam? Bet ja nu, izskalotos minerālus, kompensē citrons? Šajā gadījumā var izdarīt secinājumus – labums no kafijas ar citronu ir acī redzams. Kafija ar citronu ārstē saaukstēšanās slimības. Saka, ja izdzersiet 4 krūzes kafijas ar citronu – saaukstēšanās pazudīs kā nebijusi.

Kafijas ar citronu plusi un mīnusi.

 • Vitamīns C un dabīgā kafija – uzmundrinoši līdzekļi, ne tikai no rīta, bet arī visas dienas garumā.
 • Citrons kopā ar kafiju paātrina vielmaiņu.
 • Citrons ir lielisks antioksidants, kurš cīnās ar novecošanās pazīmēm.

Te plusi beidzas. Jebkurā gadījumā, ja citrons iedarbojas uz kafijas sliktajām īpašībām, tad kafija iedarbojas uz citrona labajām īpašībām. Tāpēc ir jāsaka, diez vai cilvēks var gūt kādu labumu no šāda dzēriena. Izvēle, kā vienmēr, paliek paša ziņā.

Kafija ar citronu svara zaudēšanai.

Vai šis dzēriens ir spējīgs ietekmēt lieko svaru? Mēs tomēr labāk iesakām ievērot pareizu ēšanas režīmu. Citronam, tik tiešām, ir liela nozīme svara nomešanā, tikai ne kopā ar kafiju. Citrons izvada no organisma toksīnus, tāpēc ir ļoti noderīgs produkts.

Kafijai bez cukura un citrona ir maz kaloriju, tāpēc tāds dzēriens, ja to pareizi lieto, var palīdzēt nomest lieko svaru.

Romas kafijas pagatavošanas recepte.

 • 3 ēdamkarotes cukura izkausē līdz kafijas krāsai,
 • Aplej ar verdošu ūdeni,
 • Pievieno svaigi maltas kafijas porciju,
 • Gatavo dzērienu salej pa krūzītēm,
 • Ieliek citronu.

Ir arī daudz vienkāršākas kafijas pagatavošanas receptes:

 • Auksta kafija. Pagatavojiet parastu kafiju, kad tā būs atdzisusi pievienojiet citronu un ielieciet ledusskapī.
 • Ieberiet krūzītē šķīstošo kafiju, pievienojiet citronu. Atstājiet, lai ievelkas.
 • Citrona vietā var izmantot laimu, tad jūs iegūsiet rūgtenāku garšu.

No jebkuriem produktiem var izdomāt daudz un dažādu recepšu, arī no kafijas un citrona.