Enerģijas dzēriens pret kafiju

energijas dzerieni un kafija

Kafija ir viens no izplatītākajiem dzērieniem pasaulē un mēs katru dienu izdzeram vismaz vienu kafijas krūzīti, kas tad arī mūs notur nomodā un palīdz paveikt nogurdinošus darbus pat tad, kad enerģija jau sāk pietrūkt. Un kafija šādu statusu jau ieguva pašos apgaismības laikos pirms vairākiem simtiem gadu, un kopš tā laika tās lietošanas popularitāte ir tikai augusi. Bet pēdējā laikā, vismaz jauniešu vidū, ir radies jauns kafijas aizstājējs un tas ir enerģijas dzēriens. Enerģijas dzērienā tieši tāpat, kā kafijā ir kofeīns, kā galvenā aktīvā viela, kas tad arī dod šo papildus enerģijas devu un palīdz atgūt mundrumu pat pēc garas darba dienas, pirms eksāmena vai arī no rīta gluži, kā kafija. Enerģijas dzērienus papildus kofeīnam ir vēl arī citas aktīvās vielas, kā, piemēram, taurīns un ginko, kas tad arī dod mundrumu un možumu.

Daudzi vecāko paaudžu cilvēki uzskata enerģijas dzērienus par sliktiem, jo tie esot par stipru un var nodarīt veselības kaitējumus, bet tajā pat laikā viņi katru dienu lieto kafiju. Teorētiski abi šie dzērieni ir vienādi un tiek lietoti, kā stimulanti un tāpēc tiem nav nekādas atšķirības, jo arī kafiju var uzņemot pārāk daudz izdzerot, piemēram, 10 krūzītes dienā. Un tāpat arī enerģijas dzērienus, ja tu dzersi tos pārāk daudz, tad var rasties slikti efekti un dulla galva, kā tas ir tad, kad tiek lietots daudz kofeīns. Bet pašos pamatos es neredzu nekādu atšķirību vai lietot vienu vai otru. Cenas ziņā, piemēram, enerģijas dzērieni ir nedaudz dārgāki par parastu kafiju, bet lētāki par kafiju, kas nopērkama ātrās ēdināšanas restorānos vai arī benzīntankos. Un tāpēc arī ir interesanti klausīties debates par to, ka enerģijas dzērieni esot daudz sliktāki par kafiju vai arī ka kafijai jau tāpat nav nekāda efekta. No malas izskatās, ka vienkārši 2 atkarīgi cilvēki strīdas, par to, kura narkotika ir labāka un tā arī tas ir patiesībā, jo kofeīns ir narkotika un tieši tāpēc arī cilvēki lieto gan kafiju gan enerģijas dzērienus, jo no tiem rodas atkarība un tos gribas vēl un vēl.

Kafijas izplatību vairs apturēt praktiski nav iespējams, bet tagad, kad enerģijas dzērieni pēkšņi tiek ierobežoti, tad rodas arī jautājumi par to, vai nevajadzētu arī bērniem ierobežot kafiju, un kāpēc viens dzēriens ar kofeīnu ir nelegāls bērniem bet otrs nav. Un ja jau vispār ir bērniem jāaizliedz kofeīnu saturoši dzērieni, kāpēc tad kafija netiek pielīdzināta cigaretēm vai alkoholam un aizliegts to reklamēt un arī uzlikti daudz lielāki nodokļi? Par šīm lietām mums visticamāk nākotnē būs jādiskutē, jo kafija un enerģijas dzērieni nekur nepaliks un paliks aizvien izplatītāki un izplatītāki līdz brīdim, kad cilvēki sāks saprast, ka kaut kas tomēr nav kārtībā un kāpēc gan mēs nonācām šādā jezgā. Padomājiet, ja jūs būtu citplanētietis un atbrauktu uz zemi un redzētu, ka cilvēki katru dienu no rīta ceļas un dzer kafiju un arī pa dienu dzer kafiju, kā jūs domājiet vai viņiem neliktos, ka mēs esam atkarīgi no šīs vielas?