Ātrāk tālāk stiprāk – kafija un kredīti!

kuposa kafija

21. gadsimts, manuprāt, ir viens no ātrākajiem un spraigākajiem gadsimtiem cilvēku pastāvēšanas laikā un tas nav tikai tāpēc, ka tehnoloģiskais progress attīstās aizvien ātrāk un ātrāk, bet arī tāpēc, ka mēs gribam sasniegt daudz vairāk nekā mūsu senči un tāpēc raujamies uz priekšu daudz vairāk un ātrāk, nedomājot par sekām. Protams, šis gadsimts mums ir nesis neskaitāmus tehnoloģiju izgudrojumus, kas padarījuši mūsu dzīvi vienlaicīgi labāku un mierīgāku bet arī daudz saistītāku un bez anonimitātes. Automašīnas ļauj cilvēkiem pārvietoties, kur vien viņi vēlas, bet viedtālruņi vienmēr ir pieslēgti internetam, un tāpēc visa cilvēce uzreiz var uzzināt visus pasaules jaunumus un arī jebkurā laikā atrast informāciju, kas viņiem ir nepieciešama, kā arī sazināties ar visiem saviem tuviniekiem un draugiem gan čatojot gan zvanot gan caur sociālajiem mēdijiem.

Bet ne jau par to šodien ir stāsts, es vairāk gribētu pievērst cilvēku uzmanību tam, ka cilvēce pēc savas vēlmes visu laiku augt ātrāk un stiprāk, izmanto daudzas, ne pārāk labas lietas, kas lai gan no pirmā acu uzmetiena varētu likties nekaitīgas un pat tieši otrādi labas, tomēr patiesībā ilgtermiņā nerada nekādus labus efektus. Viena no šādām lietām ir kafija, par ko mēs šajā blogā esam daudz un dikti runājuši, un kafiju pasaulē lieto gandrīz visa cilvēce un tieši šis dzēriens ir tas, kas daudzus no mums no rīta pieceļ un arī pa dienu ļauj palikt nomodā, lai gan neesam izgulējušies. Šāda ķermeņa mocīšana noteikti nav veselīga, bet lai varētu mūsdienu ātrajā tempā kaut ko sasniegt tad savādāk nemaz nav iespējams. Kafija noteikti nav tas lielākais ļaunums pasaulē, un tā nenoliedzami ir mazāk kaitīga, kā, piemēram, cigaretes, kuras arī daudziem palīdz atvilkt elpu un šī nikotīna deva tad pēc tam uzmundrina un pamodina viņus.

Un otra lieta, kas, no mana skatpunkta arī ir ar līdzīgu iedarbību ir kredīti, un lai gan kredīti nenodara tīšu ļaunumu ķermenim, tomēr aizņemties naudu un tērēt to šodien ir pazīme, ka mēs visu gribam ātrāk un tieši tagad. Pat tad, ja patiesībā tas nozīmē aizņemties no savas nākotnes, kas tad kredīts pamatā arī ir. Ir dažādi naudas aizdevumu veidi, tādi, kā kredīts internetā kas domāt īstermiņa kredītsaistību nosegšanai un, protams, arī lielie kredīti, kurus cilvēki saņem uz tiešām ilgiem termiņiem kas nereti ir vairāki gadu desmiti. Tas tad arī nozīmē, ka ņemot šādu kredītu cilvēks aizņemas no tik tālas nākotnes, ka viņš pat nevar iedomāties, kas pēc šāda laika var notikt. Un, lai gan kredīti var būt arī labvēlīgi, tomēr tas tikai atkal parāda to, kā mēs visu gribam dabūt šodien un nedomājam nedz par savu nedz savu bērnu nākotni, un to, kas būs tad kad tava veselība sāks tevi pievilt un tev nebūs izveidoti nekādi iekrājumi?